درباره ی

چرب شیمی

شرکت فرآورده­های صنعتی چرب شیمی در سال ۱۳۶۹ اداره ثبت شرکت ها در تهران به شماره ۷۹۰۲۰ و به صورت شرکت سهامی خاص ثبت شده و در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ بطور آزمایشی و در اردیبهشت ۱۳۷۴ با حضور وزیر صنایع وقت به صورت رسمی در شهرک صنعتی چرمشهر ورامین توسط جناب آقای مهندس مجید فتاحی امین و جمعی از متخصصین صنایع شیمیایی و نفت کشور با همکاری متخصصین آلمانی به بهره برداری و تولید رسیده است. این شرکت دارای یکی از بزرگترین پالایشگاه­های تولید اسیدهای چرب و گلیسیرین از روغن­های گیاهی و حیوانی می­باشد و توسط گروهی از صاحبان اندیشه و کارشناسان  مجرب اداره می­گردد.

این پالایشگاه اولین تولیدکننده انواع اسیدهای چرب خالص در ایران بوده و همچنان پیشرو در تولید محصولات با کیفیت بالا در صنایع مختلف می­باشد.

محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع اسیدهای چرب حاصل از مواد اولیه همانند روغن آفتابگردان، سویا، کلزا، تالو، پالم، نارگیل، زیتون، کرچک، بزرک ،اسید اویل و… که محصولاتش با نام­های تجاری اسید لینولنیک، اسید لینولئیک، اسید اولئیک، اسید استئاریک، اسید پالمتیک، اسید کاپروئیک، اسید کاپرولیک، اسید لوریک، اسیدهای چرب مخلوط و همچنین تولید گلیسیرین با درصد خلوص ۵/۹۹-۹۹  بوده که مواد اولیه اصلی و جنبی صنایع رنگ و رزین، آرایشی و بهداشتی، لاستیک­سازی، پلاستیک سازی، شوینده­ها و صنایع نفت و پتروشیمی و معدنی و نرم­کننده­های طبیعی، شمع­سازی، گریلی سازی، خوراک دام و طیور و … می­باشند. ظرفیت تولید در پالایشگاه چرب شیمی براساس پروانه بهره برداری آن سالیانه به میزان ۱۱۵۰۰ تن انواع اسیدهای چرب خالص و ۱۵۰۰ تن گلیسیرین می­باشد. تولید و محصولات دیگر در انتظار مجوزهای قانونی می باشد.

 این شرکت مفتخر است که اولین تولیدکننده استئاریک اسید شکری (گرانول) در کشور با فرمول­های مختلف مطابق با نیاز صنایع بوده و همچنین از ابتدای فعالیت تولیدی خود جزء صادرکنندگان محصولات برتر ایرانی به کشورهای همسایه و اروپایی می باشد. پالایشگاه چرب شیمی توانسته است با استفاده از مدرنترین و مجهزترین انواع ماشین آلات و تجهیزات طراحی و ساخته شده توسط شرکت­های معتبر آلمانی ، جایگاه بسیار محکمی به دلیل تکنولوژی بالا و توانمندی­های بالقوه و خدمات تجاری خود در بازارهای داخلی و خارجی داشته باشد. محصولات تولیدی این شرکت دارای کیفیتی در حد بالاترین استانداردهای جهانی بوده و قابل رقابت با محصولات خارجی می­باشد به نحوی که مصرف­کنندگان دیگر از مراجعه به بازارهای جهانی بی نیاز گردیده­اند و به همین دلیل شرکت چرب شیمی و محصولات آن بین کلیه صنایع Oleochemical ایران و منطقه معروف بوده و دست اندرکاران شرکت وهمواره تلاش می نمایند این حسن شهرت خود را در تمام سطوح حفظ نموده و برای آینده، خدمات موثرتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

اکنون شرکت چرب شیمی با حضور چند ده ساله در صنعت Oleochemical در صدد تولید محصولات جدید بوده تا با عرضه به بازار داخلی، نیاز صنعتگران به واردات این محصولات را نیز مرتفع نماید.

شرکت چرب شیمی مبتکر و پیشرو کدگذاری انواع اسیدهای چرب بوده و سایر تولیدکنندگان این صنعت نیز با بهره‌گیری از این سیستم اقدام به تفکیک محصولات تولیدی مشابه خود می‌نمایند.

مدیریت شرکت فراورده‌های صنعتی چرب شیمی