استئاریک اسید

مجموعه تولیدی و پالایشی شرکت چرب شیمی از سالیان دور محصول استئاریک اسید را به صورت خمیری با درصدهای متفاوت و پس از آن به صورت فلیک توسط فلیکرها تولید می نمود و اینک مفتخریم که اعلام داریم با تلاش مستمر کارشناسان زبده این شرکت جدیدترین محصول شرکت فرآورده های صنعتی چرب شیمی ” استئاریک اسید گرانولی (شکری)” با بکارگیری بهترین اسپری درایرها (Dryer Spray )به تولید انبوه رسیده است. تلاش مدیریت و متخصصین شرکت بر این بوده که با تولید این محصول در گریدهای مختلف نیاز بسیاری از صنایع مصرف کننده را پوشش داده و وابستگی صنعتگران ایرانی را به واردات این محصول برطرف نمایند و با حمایت دستگاه های دولتی، کشور را در تولید این محصول به استقلال برسانند. شایان ذکر است برخلاف ادعا برخی شرکت های داخلی مبنی بر تولید استئاریک اسید ، محصول تولید در داخل کشور عمدتاً به شکل پرک می باشد و مابقی محصولات گرانولی، وارداتی هستند و به دلیل نارسایی هایی که در مصرف پرک وجود دارد ما تلاش کردیم تا این محصول را به صورت گرانولی و مطابق با استانداردهای جهانی تولید نماییم.
استئاریک اسید (Acid Stearic )اسید چرب اشباع با ۱۸ اتم کربن با فرمول مولکولی C18H36O2 گرچه به صورت خالص نیز موجود می باشد اما معمولا در ترکیبی با پالمتیک اسید و درصد ناچیزی از سایر اسیدهای چرب است. استئاریک اسید که از طریق فرآیند هیدرولیز و تقطیر روغن های فول هیدروژنه نباتی مانند پالم، آفتابگردان، پالم اولئین،سویا و یا چربی های حیوانی بدست می آید ماده ای جامد به رنگ سفید بوده و در پالایشگاه چرب شیمی به شکل گرانول های ریز اصطلاحاً شکری تولید می گردد.

 

 

 

 

 

محصول شرکت چرب شیمی بر اساس میزان درصد استئاریک اسید (c18 )و پالمتیک اسید (c16 )موجود در آن (که در آزمایشگاه مجهز شرکت با بهره گیری از تجهیزات مدرن و دستگاه کروماتوگرافی گازی بدست می آید)، متناسب با نیاز بازار مصرف و صنایع مختلف در ۳ گرید معروف با عناوین Cosmetic ،Rubber و Plastic تولید می گردد. همچنین با انجام آزمایشات تخصصی و آنالیزهای آزمایشگاهی پارامترهای شیمیایی مانند: عدد یدی، عدد اسیدی، عدد صابونی، دمای تیتر و … تعیین می گردند که با مراجعه به بخش محصولات در صفحه اصلی سایت و در بخش استئاریک اسید نتایج آنالیزها قابل مشاهده می باشد.
استئاریک اسید یک محصول حیاتی برای بسیاری از صنایع می باشد و از کاربردهای گسترده آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– عامل نرم کننده، تقویت کننده و پخش کننده در تولید لاستیک می باشد و یک فعال کننده ایده آل برای فرآیند ولکانیزاسیون است.
– به عنوان امولسیون کننده و مرطوب کننده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد و در تولید محصولاتی مانند امولسیفایرها، روان کننده ها، پمادها، کرم ها، لوسیون ها، نرم کننده ها و… استفاده می شود. همچنین به عنوان سورفکتانت برای از بین بردن آلودگی ها و سایر مواد از سطح پوست در ترکیب پاک کننده ها بکار می رود.
– جداکننده قالب در صنعت تزریق پلاستیک و عامل تثبیت کننده و ایجاد نرمی و انعطاف بیشتر در محصولاتی مانند پروفیل، لوله هایPVC ، مستربچ و … می باشد.
– در شمع سازی سبب استحکام پارافین موجود در شمع شده و زمان سوختن شمع را افزایش می دهد.
– عامل روان کننده در پودرهای سرامیکی میباشد.
– اصلاح سطح ذرات کربنات کلسیم و کاهش اصطکاک آن با مواد پلاستیکی و آبگریز نمودن آن با استئاریک اسید انجام می شود.
شرکت چرب شیمی آمادگی دارد تا به مشتریان خود برای انتخاب نوع گرید مورد نیاز صنعت خدمات مشاوره ای و آزمایشگاهی ارائه نماید. جهت دریافت این خدمات و سفارش خرید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در ادامه دیگر

مقالات مرتبط چرب شیمی

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *